Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa je špecializovaný peňažný ústav ktorý sa svojou činnosťou na slovenskom trhu zameriava na poskytovanie riešení bytovej otázky obyvateľstva prostredníctvom stavebného sporenia.

Služby sporiteľne zahŕňajú stavebné sporenie, stavebné úvery a medziúvery. Aktuálne zastáva v tejto oblasti veľmi slušné, druhé miesto, hneď za Prvou stavebnou sporiteľňou.

Pod značkou Wüstenrot pôsobí na slovenskom trhu aj poisťovňa s rovnomenným názvom. V poslednom období sa spolupráca medzi sporiteľňou a sesterskou Wüstenrot poisťovňou prehlbovala, z čoho profitujú klienti oboch spoločností. Pod jednou strechou si tak môžu vyriešiť stavebné sporenie, otázku financovania bývania ako aj komplexnej ponuky poistenia.

Pohľad do histórie

wustenrot+stavebne+sporenieHistória tejto banky siaha do 20-tych rokov dvadsiateho storočia, kedy nemecký spisovateľ Georg Kropp intenzívne premýšľal nad spôsobom vyriešenia akútneho nedostatku bývania po prvej svetovej vojne. Tento pán prišiel s myšlienkou založenia takzvaného združenia priateľov, ktoré fungovalo na odlišnom princípe – o tom, kto mal dostať peniaze na bývanie sa rozhodlo žrebovaním. V roku 1952 došlo k výraznej zmene a transformácii na klasickú stavebnú sporiteľňu s podobným princípom fungovania, ako ju poznáme teraz.

Pôsobenie tejto banky na slovenskom trhu sa začalo v roku 1993, vtedy ešte pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot, a.s. O približne 10 rokov neskôr predala Všeobecná úverová banka svoj 50 % podiel dvom spoločnostiam – Wüstenrot Verwaltungs und Dienstleistungen a spoločnosti Wüstenrot & Würtembergische. V roku 2004 tak logicky došlo k premenovaniu z pôvodného názvu kde figurovala ešte aj VUB banka na súčasný názov Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s.

V súčasnosti je majoritným akcionárom banky spoločnosť Bausparkasse Wüstenrot AG zo Salzburgu (vlastní 60 % podiel) a minoritným akcionárom so 40 % podielom je spoločnosť Wüstenrot & Württembergische AG so sídlom v Stuttgarte.

Súčasnosť

V súčasnosti sa profiluje ako sporiteľňa rodinného typu, nakoľko má v ponuke produkty pre všetkých členov rodiny – od najmenších po najstarších. S takzvanou Rodinnou zmluvou dokonca uspela na prestížnej súťaži finančných produktov Zlatá minca, kde získala v roku 2012 veľmi dobré, druhé miesto. Výhodou rodinného sporenia je najmä úspora vstupných nákladov na zriadenie sporenia. Ako jediná na Slovensku poskytuje možnosť „rozloženia“ počiatočných nákladov na obdobie šiestich rokov, čím sa znížia vstupné náklady až na jednu šestinu.

Banka si pripravila aj sporenie špeciálne určené pre deti – Krôčik, na ktoré sa tiež vzťahuje získanie štátnej prémie. Podmienkou je uzatvorenie zmluvy s minimálnou cieľovou sumou 3600 € a uskutočnenie vkladu v minimálnej výške 200 € ročne alebo 20 € mesačne. Vklad je úročený atraktívnou úrokovou sadzbou 2 % p.a. počas 6 rokov od uzatvorenia zmluvy. V prípade, že má zákonný zástupca dieťaťa uzatvorenú aspoň jednu aktívnu zmluvu o stavebnom sporení, tak získa zvýhodnený poplatok za vedenie účtu 6 €.

Kontaktné informácie

Názov banky Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s.
Adresa / sídlo Grösslingová 77, 824 68 Bratislava
Kód banky 7930
Označenie banky SPVW
SWIFT kód WUSTSKBA
Telefón 02 592 75 111
Fax 02 529 20 912
Infolinka 0800 111 123
Email info@wustenrot.sk
Web http://www.wustenrot.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia