Zlatá vkladná knižka z Poštovej banky s úrokom 1,3 % ročne

Zlatá vkladná knižka z Poštovej banky s úrokom 1,3 % ročne

postova banka logoZlatá vkladná knižka patrí medzi najobľúbenejšie sporiace produkty Poštovej banky, ba čo viac, jedná sa o jeden za najlepšie úročených sporiacich produktov na trhu – ponúka úrok vo výške 1,3 % ročne.

Aj keď výnos z takto uložených peňazí nie je „dych vyrážajúci“, je to stále jedna z najlepších ponúk peňažných ústavov v čase, keď banky stále skresávajú úroky na sporiacich účtoch, vkladných knižkách a termínovaných vkladoch. Čo je horšie, s nízkymi úrokmi sa budeme musieť zmieriť aj v najbližšom období. Je to dôsledok nadbytku likvidity, preto najbližšie mesiace budú úrokové sadzby na sporiacich produktoch naďalej veľmi nízke. Na túto neutešenú situáciu sa však radšej pozerajme z tej lepšej stránky – lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Je lepšie zarábať aj keď málo na vkladnej knižke, ako peniaze len tak nechať ležať na bežnom účte alebo dokonca doma pod vankúšom.

Možnosť realizovať vklady kedykoľvek sa Vám zachce

Zlatá vkladná knižka je s výpovednou lehotou 3 mesiace. Výber (pokiaľ sa chcete vyhnúť zbytočným poplatkom), tak musíte plánovať vopred. Po zadaní výpovede a uplynutí troch mesiacov má klient možnosť vybrať si svoje úspory do 1 mesiaca bez poplatku. Peniaze si môžete vybrať buď na pošte alebo na ktorejkoľvek pobočke Poštovej banky.

Pri výbere finančných prostriedkov bez zadania výpovede a dodržania výpovednej lehoty si bude banka účtovať poplatok (všetky poplatky sú uvedené v tabuľke na konci článku).

Výhodou tohto produktu je možnosť realizovať vklady kedykoľvek a nie iba v dohodnutých termínoch. Vaše úspory budú bezpečne uložené v banke s vyše dvadsaťročnou históriou a navyše sú chránené Fondom na ochranu vkladov.

Zlatú vkladnú knižku si môžete zriadiť samostatne alebo môžete byť dvaja majitelia súčasne s rovnakým právom realizovať vklady aj výbery.

Podobne ako ďalší zaujímavý produkt Poštovej banky – Neviazaný termínovaný vklad, aj Zlatá vkladná knižka je v ponuke banky iba občas. Ak Vás tento produkt oslovil, tak sa poponáhľajte, aby ste časovo limitovanú ponuku stihli.

Parametre

Názov banky Poštová banka a.s.
Názov produktu Zlatá vkladná knižka
Úrok 1,3 % ročne
Frekvencia pripisovania úrokov ročne
Kapitalizácia úrokov áno
Výpovedná lehota? 3 mesiace
Povinnosť viesť v banke bežný účet? nie
Povinný minimálny vklad 7 €
Povinný minimálny zostatok 7 €
Poplatky
Založenie 0,00 €
Mesačný poplatok za vedenie ZVK 0,00 €
Poplatok za zrušenie 7,00 €
Poplatok za nedodržanie výpovednej lehoty. Poplatok sa účtuje je za každých aj začatých vyberaných 25,00 € 1,00 €
Umorenie vkladnej knižky 7,00 €
Vykonanie zákazu výplat 7,00 €
Poplatok za došlú bezhotovostnú platbu na VK z inej banky 0,26 €
Potvrdenie o výške zostatku 5,00 €

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia