ZUNO Kreditka s 55 dňovým bezúročným obdobím a bez poplatkov no s vyše 20% úrokom

ZUNO Kreditka s 55 dňovým bezúročným obdobím a bez poplatkov no s vyše 20% úrokom

Internetová banka ZUNO má v ponuke svojich produktov zaujímavý platobný nástroj – takzvanú KREDITKU, ktorá je embosovaná a ktorá funguje na platforme MasterCard. Vďaka embosu – vystúpeným písmenkám na karte ju môžete používať vo všetkých obchodoch, bez ohľadu na typ terminálu. Využitie však nie je obmedzené len na kamenné obchody, veselo ňou môžete nakupovať aj v internetových obchodoch, rezervovať si letenku, hotel alebo auto z požičovne, nech ste kdekoľvek na svete. Karty MasterCard akceptujú obchodníci po celom svete, v súčasnosti je viac ako 24,6 milióna.

Užívajte si peniaze banky až 55 dní bez úroku

Vďaka množstvám výhod „KREDITKA“ má potenciál osloviť nielen existujúcich zákazníkov ZUNO, ale aj klientov od konkurenčných bánk. Na rozdiel od ostatných kreditných kariet, s touto sa nespájajú žiadne poplatky. Vydanie je zdarma a neplatí sa ani žiaden ročný či mesačný poplatok za vedenie úverového účtu. Nielenže Vás „prevádzka“ karty nebude nič stáť, ale získate ju aj s najdlhším bezúročným obdobím na trhu – až 55 dní ju môžete používať bez úroku. Po skončení bezúročného obdobia sa bude dlžná suma úročiť sadzbou 20,99 % p.a.

Nestrácajte čas hľadaním drobných, plaťte bezkontaktne

kreditka direct bankaKarta je vybavená technológiou PayPass, ktorá umožňuje bezkontaktný a rýchly spôsob platby – stačí priložiť kartu k terminálu a platba je uskutočnená behom 5 sekúnd. Pri platbách do 20 € nie je potrebné zadávať ani PIN kód, pri platbách vyšších ako 20 € je potrebné transakciu overiť PIN kódom pre väčšiu bezpečnosť.

Za bezhotovostné platby kartou na Slovensku a v zahraničí nebudete platiť žiadne poplatky. Platiť môžete aj v cudzej mene, karta automaticky danú čiastku prepočíta výmenným kurzom v zúčtovacej mene EUR podľa kurzu spoločnosti MasterCard. Lacnejšie ako u konkurencie vychádzajú aj výbery z bankomatov na Slovensku a v zahraničí, za ktoré zaplatíte fixný poplatok 3 €. Pre porovnanie v ostatných bankách je poplatok za výber hotovosti z bankomatov kreditnou kartou stanovený ako určité percento za výber, pričom minimálny poplatok je daný tiež. Napríklad poplatky za výber hotovosti sú v Tatra banke 5 € (z bankomatu TB) a 15 € za výber z bankomatov ostatných bánk a v zahraničí. S kreditnou kartou VÚB banky by ste zaplatili za výber hotovosti 2 % z transakcie,minimálne však 6,60 €.

Načo mať v peňaženke dve karty, keď nemusíte?

Ako najväčší plus hodnotíme možnosť používať KREDITKU aj ako debetnú kartu. Stačí ak si na ňu prevediete vlastné finančné prostriedky, ktoré budete míňať ako prvé a v prípade nedostatku vlastných prostriedkov, môžete začať čerpať úver. To istotne ocenia tí, ktorí chcú mať finančnú rezervu, ale napriek tomu chcú prednostne platiť vlastnými peniazmi.

Príklad: Na karte máte dohodnutý úverový limit 500 € a k tomu si z vlastného účtu na kreditku prevediete vlastných 500 €. Pri platbách v obchodoch budete čerpať najskôr vlastné peniaze a až neskôr peniaze banky, teda úver.

Minimálna výška úverového limitu je 300 € a maximálna je až 7000 €. O výške limitu rozhoduje mesačný príjem žiadateľa.

Bezpečnosť na prvom mieste

Majiteľ karty si má možnosť vybrať povolenie alebo zakázanie platieb cez internet. Toto opatrenie je veľmi dobrá prevencia proti zneužitiu karty druhými osobami. Ak potrebujete napríklad zaplatiť nákup v internetovom obchode, môžete platby na internete dočasne povoliť a akonáhle je transakcia uskutočnená, tak ich môžete opätovne zakázať.

Splácanie

Klient si môže sám vybrať z dvoch možností deň splatnosti, ktorý mu najviacej vyhovuje na splácanie vyčerpanej časti úverového limitu.

a) dátum výpisu na konci mesiaca. Deň splatnosti je v tomto prípade je 25. deň nasledovného kalendárneho mesiaca

b) dátum výpisu v polovici mesiaca a deň splatnosti 10 deň nasledovného kalendárneho mesiaca.

Splácanie si môžete nastaviť buď automatické aleho ho môžete uskutočňovať aj samostatne. Taktiež si môžete vybrať, či budete splácať len minimálnu splátku (5 % z dlžnej sumy) alebo celú dlžnú sumu (odporúčame druhú možnosť, aby Vám zbytočne nenabiehali úroky. Ak sa s platbou omeškáte, zaplatiť budete musieť okrem štandardného úroku aj úrok z omeškania, teda ďalších 8 %. Preto odporúčame nastaviť si automatické splácanie celej dlžnej sumy ešte pred koncom bezúročného obdobia. Splácanie je možné z akéhokoľvek účtu.

Ako ju vybaviť?

O vydanie karty môžete požiadať prostredníctvom internet bankingu. Ak ešte nie ste klientom tejto banky, budete si musieť najskôr otvoriť účet.

Podmienky

  • vek od 18-70 rokov, minimálny vek pre SZČO je 21 rokov. Karta sa vydáva len zamestnaným osobám, živnostníkom alebo dôchodcom. Nevydáva sa študentom, ženám na materskej, osobám na rodičovskej dovolenke alebo nezamestnaným.
  • minimálny príjem v čistom 300 €, príjem SZČO sa vypočíta ako ročný daňový základ deleno 12
  • trvalý pobyt na Slovensku
  • účet v ZUNO
  • bez negatívneho záznamu v úverových registroch Credit Bureau a Solus, a bez dlhu v ZUNO

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia