ZUNO onedlho spustí službu VIAMO

ZUNO onedlho spustí službu VIAMO

Online banka ZUNO, ktorá na Slovensku a v Českej republike funguje bez fyzických pobočiek má pre svojich klientov dobrú správu – v auguste sa zaradí do systému Viamo. Ako tretia banka v poradí (po sesterskej Tatra banke s ktorou patria pod rovnakú skupinu Raiffeisen bank International a VÚB banke) na Slovensku ponúkne revolučnú službu, ktorá umožňuje jednoduché a rýchle zasielanie platieb z mobilu na mobil.

Proces zasielania platieb z jedného mobilného telefónu na iný je veľmi jednoduchý

Poslať peniaze cez službu VIAMO zvládne aj žiak prvého stupňa základnej školy. Stačí poznať telefónne číslo príjemcu, platba sa odošle bez toho, aby ste museli zadávať číslo účtu príjemcu.

Ak sa na službu Viamo pozeráte skepticky a hovoríte si, že zasielanie platby z jedného mobilu na mobil sú len ďalším výmyslom, ktorý vôbec nepotrebujete a nevyužijete, ste na omyle. Táto služba má mimoriadne široké využitie. Je postavená na tom, že v dnešnej dobe nosíme v peňaženkách minimum hotovosti ale mobil máme stále so sebou. Jednoducho a okamžite sa tak môžete vyrovnať s kamarátkou, ktorá Vám na požiadanie doniesla Vašu obľúbenú značku pleťového krému, ktorý sa dá zohnať iba vo Francúzsku. Nemusíte utekať do najbližšieho bankomatu pre hotovosť alebo sa prihlasovať do internet bankingu, aby ste priateľke nič nedĺžili. Navyše kamarátka dostane informáciu o zrealizovanej platbe okamžite (aj keď peniaze môže prijať na svoj účet nasledovný deň, pokiaľ má účet vedený v inej banke).

zuno kampan - mobil_PPodobných situácií, keď sa s niekým potrebujete vyrovnať, zažijete v priebehu mesiaca niekoľko, preto tento moderný spôsob finančnej transakcie určite oceníte. V porovnaní s internet bankingom alebo mobilným bankovníctvom je posielanie platieb cez Viamo veľmi jednoduché. V prípade mobile alebo internet bankingu je potrebné pre zrealizovanie transakcie vykonať niekoľko krokov (prihlásenie, potvrdenie prihlásenia, zadanie platobných údajov – číslo účtu odosielateľa a príjemcu, sumu, splatnosť, poznámku, potvrdenie platby…. ), kým pri využití systému Viamo stačí vybrať meno príjemcu z tel. zoznamu, vypísať sumu, prípadne poznámku, platbu odoslať a potvrdiť PIN kódom. PIN pozná iba majiteľ účtu / telefónu, čím sa má zabrániť prípadnému zneužitiu pri strate / krádeži mobilu.

O popularite tohto nevšedného platobného nástroja svedčí skutočnosť, že za 12 mesiacov ho aktívne využilo 60 000 ľudí, ktorí prostredníctvom služby Viamo vykonali vyše 270 000 transakcií v celkovej hodnote až 4,2 milióny €.

Ako to funguje? Pozrite si prezentačné video


„Viamo je rýchly a efektívny spôsob finančnej transakcie, ktorý k online banke, akou je Zuno, jednoducho patrí. Práve preto predpokladáme, že túto službu naši klienti uvítajú a Zuno sa tak v službách mobilného bankovníctva posunie znova o krok vpred,“ konštatuje Slavomír Mizák, Chief Information and Operations Officer online banky.

Ako sú klienti na web zameranej banky zvyknutí, tam kde sa dá, ZUNO poplatky odpúšťa a inak tomu nebude ani v tomto prípade: aplikácia bude k dispozícii k bezplatnému stiahnutiu, zdarma budú aj všetky prevody cez Viamo. Maximálna výška transakcie cez ZUNO Viamo bude 200 €.

Zdroj: ZUNO

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia