ZUNO sporenie

ZUNO sporenie

Online banka ZUNO, internetový výtvor bankového gigantu Raiffeisen láka na sporenie s úrokmi, ktoré patria na trhu k nadpriemerným.

K bezplatnému Účtu ponúka sporenie s úrokom 0,5 % p.a., a k spoplatnenému Účtu plus (2,80 € mesačne) atraktívnejší úrok vo výške 0,7 % ročne. Úroky sa pripisujú vždy mesačne.

V online banke môžete sporiť až v štyroch menách, okrem domácej aj v britských librách, českých korunách alebo v amerických dolároch.

Na eurovom sporení je zhodnotenie najvyššie, vklady v ostatných menách sú o niečo menej zaujímavé – sporiaci účet v českých korunách sa úročí sadzbou 0,5 %, v librách 0,4%, v amerických dolároch iba 0,3 %.

 sadzby_sporenie_zuno

Na webe banky si môžete prepočítať, koľko zarobíte, pokiaľ si voľné finančné prostriedky uložíte v ZUNO . Výhodou je, že kalkulačka odpočíta už aj daň z príjmu, takže sa dozviete čistý úrokový výnos.

ZUNO sporenie je bez minimálneho vkladu a zostatku. Peniaze môžete vkladať a vyberať kedykoľvek. Pri výbere prostriedkov však prídete o úroky za daný mesiac v ktorom ste realizovali výber. Tento sporiaci produkt je tak vhodný pre tých, ktorí chcú nadpriemerné úročenie voľných finančných prostriedkov a zároveň chcú mať peniaze kedykoľvek k dispozícii.

Sporenie PLUS s lepším úrokom

Ešte lepší úrok sa dá získať na Sporení PLUS, a to až vo výške 1,2 %. Tento úrok platí pre vklady do 12 000 € a pre majiteľov Účtu Plus. Pre tých, ktorí majú v banke vedené bezplatné konto je úrok na Sporení PLUS 1 % ročne.

Prehľadne v tabuľke nižšie.

sadzby_sporenie_plus_zuno

Zaujímavou službou je takzvaný autopilot, ktorý presúva peniaze z bežného účtu na sporiaci a späť automaticky podľa Vášho nastaveného minimálneho zostatku. Pokiaľ je na bežnom účte viac finančných prostriedkov ako je minimálny zostatok, tak sa peniaze presunú na sporiaci účet, kde sú lepšie zhodnotené.

Akonáhle zostatok na bežnom účte klesne pod nastavené minimum, peniaze sa presunú zo sporiaceho na bežný účet. Minimálny zostatok pre autopilota si môžete nastaviť od 400 €. Rozdiel medzi minimálnym a maximálnym zostatok pre Autopilota musí byť aspoň 200 €. Táto služba je spoplatnená poplatkom 0,80 € mesačne (pri základnej verzii účtu). Autopilota však môžete využívať aj zadarmo, ak si otvoríte spoplatnený Účet Plus.

K jednému bežnému účtu si môžete zriadiť až 10 rôznych sporiacich účtov, pričom každé sporenie si môžete nazvať podľa seba, napríklad podľa toho na čo konkrétne sporíte.

Podmienky

Produkt je určený pre dospelé osoby, ktoré majú v tejto banke otvorený účet (základná verzia účtu je bez poplatku za zriadenie a bez mesačného poplatku za vedenie účtu). Akonáhle máte prístup do online bankingu, môžete previesť peniaze z bežného účtu na sporiaci a začať tak okamžite zarábať na úrokoch. Zriadenie a vedenie je samozrejme bezplatné.

obr. zuno.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia