ZUNO účet je zadarmo a navyše so všetkým čo potrebujete

ZUNO účet je zadarmo a navyše so všetkým čo potrebujete

Direct banka ZUNO, dcérska spoločnosť rakúskej Raiffeisen bank má v ponuke dva typy bežných účtov. Prvá základná verzia ZUNO účtu, v ktorej sú obsiahnuté všetky bežne využívané funkcie a bankové služby je bez akéhokoľvek mesačného poplatku. Za rozšírenú verziu Účet plus si musí klient priplatiť, stojí 2,80 € mesačne (po splnení istých podmienok môžete mať aj rozšírenú verziu účtu zdarma, ak Váš priemerný zostatok na účtoch v ZUNO Bank v danom mesiaci presiahne sumu 6000 € alebo ak uskutočníte bezhotovostné transakcie kartou alebo kreditkou v hodnote 200 € a viac).

Obe verzie účtov ako aj ostatné finančné produkty tejto internetovej banky sú vhodné pre ľudí, ktorí ovládajú aspoň základné znalosti práce s počítačom a internetom, keďže komunikácia s bankou prebieha hlavne online. Rovnako je to aj s podaním žiadosti o zriadenie účtu. Záujemca musí vyplniť online formulár priamo na web stránke banky. Následne si musí zvoliť, či chce zmluvu dostať kuriérom, či ju príde podpísať do ZUNO zóny, alebo či chce všetko vybaviť online (v tomto prípade budete musieť naskenovať svoj občiansky preukaz, vodičák alebo pas).

Ako sa stať klientom ZUNO?

Spolu s účtom každý klient získa embosovanú debetnú kartu VISA, s ktorou je možné realizovať bezhotovostné transakcie celkom bez poplatku. Výbery hotovosti sú spoplatnené, ale prvý výber v danom mesiaci z bankomatu Tatra banky (sestry ZUNO) je bez poplatku. Všetky ďalšie výbery z bankomatov Tatra banky stoja 0,80 €. Výbery z bankomatov ostatných bánk a v zahraničí sú spoplatnené sumou 1,20 €.

Chýbajú Vám peniaze do výplaty?

Každý majiteľ Účtu alebo Účtu Plus môže využiť Rezervu. Pod týmto názvom sa skrýva povolené prečerpanie, teda možnosť účet prečerpať. Výška povoleného prečerpania bude závisieť od kreditných obratov na účte. Poskytuje sa s limitom od 300 do 3000 €. Za možnosť ísť s účtom do mínusu neplatíte žiadne poplatky, pokiaľ ju nevyužívate. Ak však povolené prečerpanie využijete, zaplatíte za to úrok 16,90 % ročne, ktorý je porovnateľný s ostatnými konkurenčnými produktami.

Čo všetko získate bez poplatku?

zuno_logoOkrem embosovanej debetnej karty, vedenia účtu, prístupu do mobile bankingu, bezhotovostných platieb kartou každý klient získa až 10 sporení a 50 vkladov a k tomu jedno sporenie plus v eurách. Výhodou je, že na sporiacom účte získa majiteľ účtu lepšiu úrokovú sadzbu – aktuálne sú úroky na sporení 0,90% p.a. a na Sporení PLUS 1,30% ročne. Finančné prostriedky na sporiacich účtoch nie sú viazané, môžete si ich kedykoľvek vybrať a úroky sú pripisované mesačne. Sympatické je, že si môžete jednotlivé sporenia pomenovať – napríklad pri sporení na nové auto si môžete sporenie pomenovať auto, ak je Vaším snom dovolenka na Kube, sporenie si môžete pomenovať napríklad Kuba.

Služby navyše

Veľmi zaujímavou službou je takzvaný Autopilot, ktorý automaticky presúva finančné prostriedky z bežného účtu na sporenie, vďaka čomu klient viac zarába na úrokoch. V internet bankingu si môžete nastaviť minimálnu a maximálnu sumu, ktorú potrebujete mať na bežnom účte. Podľa týchto limitov sa pri prijatých a odoslaných platbách automaticky presúvajú peniaze z bežného účtu na sporiaci a späť takým spôsobom, aby klient zarobil čo najviacej na úrokoch, pričom peniaze má stále k dispozícii. Jediná nevýhoda je, že minimálna hranica pre presun finančných prostriedkov na sporiaci účet je nastavená na 400 €.

Autopilot je spoplatnená služba, stojí 0,80 € mesačne, ale klienti s účtom plus ju majú v cene balíčka.

Mechanické sporenie je retro

Typ účtu ZUNO Účet (základný) ZUNO Účet plus (rozšírený)
poplatok za zriadenie a zrušenie 0,00 € 0,00 €
mesačný poplatok 0,00 € 2,80 € (možnosť získať ho bez mesačného poplatku po splnení podmienok)
všetky domáca platby, inkasá a trvalé platby 0,00 € 0,00 €
všetky SEPA a zahraničné platby 0,00 € 0,00 €
SMS notifikácia 0,00 € 0,00 €
Výpis zaslaný poštou a elektronicky 0,00 € 0,00 €
Dopnkové služby
SMS plus mesačne 0,80 € 0,00 €
Služba AUTOPILOT mesačne 0,80 € 0,00 €
Medzinárodná debetná embosovaná karta VISA v cene v cene
Zriadenie, vedenie, zrušenie, blokovanie, zmena limitov karty 0,00 € 0,00 €
Všetky bezhotovostné platby kartou 0,00 € 0,00 €
Prvý výber v mesiaci z bankomatu Tatra banky 0,00 € 0,00 €
Ďalšie výbery z bankomatov Tatra banky 0,80 € 0,80 € (pri výberoch nad 50 € zdarma)
Výber z ostatných bankomatov na Slovensku 1,20 € 1,20 €
Výber z bankomatov v zahraničí 1,20 € 0,00 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia