ZUNO vklad

ZUNO vklad

V portfóliu vkladových produktov ZUNO bank, ktorá patrí do vplyvnej skupiny Raiffeisen Bank International sa nachádza aj termínovaný vklad ktorý poskytuje lepšie zhodnotenie voľných finančných prostriedkov ako klasické Sporenie v online banke.

Pri ZUNO si už spotrebitelia zvykli, že ich produkty sú propagované jednoduchou a zrozumiteľnou formou pre každého, preto si banka zvolila aj jednoduché pomenovanie pre TV a nazvala ho zjednodušene iba VKLAD.

Pokiaľ máte voľné finančné prostriedky, o ktorých viete, že ich nebudete istú dobu potrebovať, TV je pre Vás tou správnou voľbou. Pri jeho výbere rozhodujú najmä úroky.

Ponuka ZUNO sa nachádza v top päťke termínovaných vkladoch pri najbežnejšej viazanosti 12 mesiacov. Aktuálne najvýhodnejšiu ponuku na trhu má pri viazanosti na 6 mesiacov s úrokom 1,15 % p.a.

Direct banka ponúka vedenie Vkladu v štyroch menách – okrem domácej meny aj v českých korunách, britských librách a amerických dolároch. Úročenie je pre sporiteľa v priemere najvýhodnejšie práve na eurovom vklade a TV v českých korunách. Klient si samostatne vyberá dĺžku viazanosti pričom na výber má z nasledovných možností: 1 mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov, 1 rok, 2 roky, 3 roky. Čím dlhšiu lehotu viazanosti si zvolíte, tým bude aj zhodnotenie Vašich finančných prostriedkov zaujímavejšie (viď nasledovná tabuľka):

zuno_vklad_uroky
Úroky sú platné počas celej viazanosti, peniaze sa úročia už od prvého vloženého eura a úroky sa pripisujú na konci viazanosti.

Za zriadenie ani vedenie vkladu sa neúčtuje žiaden poplatok. Rovnako nie je obmedzená minimálna ani maximálna hranica vkladu. Uložené úspory sa tak úročia už od prvého vloženého eura. Podobne ako pri Sporení, aj vkladov môže mať klient niekoľko (maximálne 50), pričom si ich môže pomenovať podľa toho, na čo sporí. Na vklad nie je možné dodatočne privkladať prostriedky, ale kedykoľvek je možné aj pri malej sume bezplatne zriadiť nový vklad, ktorý sa na rozdiel od dodatočných vkladov pri TV v konkurenčných bankách zhodnocuje plným úrokom od prvého dňa. Zriadiť si ho môžete k bezplatnému Účtu alebo k spoplatnenému Účtu plus, vždy len v takej mene, v akej je vedený bežný účet. V prípade, že chcete prostriedky vložiť v cudzej mene, musíte si zriadiť nový Účet v danej mene. VKLAD si zriadite jednoducho, pár kliknutiami v online bankingu, alebo krátkym telefonátom na call centrum.

zuno_logoPredčasný výber = strata úrokov za celé obdobie

Predčasný výber finančných prostriedkov je síce možný (za výber nebudete platiť žiaden sankčný poplatok), ale prídete o všetky úroky (trochu nevýhoda oproti konkurenčným TV, ktoré si zvyknú odrátať úroky iba za určitý počet dní, nie za celé obdobie sporenia). O vložené peniaze však neprídete, banka Vám ich vráti v plnej výške.

S možnosťou automatickej obnovy

Automatická obnova znamená, že po splatnosti sa vklad automaticky obnoví s pôvodnými parametrami. Nastaviť si ju môžete v internet bankingu kedykoľvek aj počas obdobia viazanosti a na výber máte nasledovné možnosti:

  • S plnou obnovou – pri splatnosti dôjde k obnove vložených finančných prostriedkov aj s čistými úrokmi na ďalšie obdobie
  • S obnovou vložených prostriedkov – pri splatnosti sú úroky za predchádzajúce obdobie prevedené na bežný účet a vložené prostriedky sa predĺžia na ďalšie obdobie viazanosti (rovnaké ako pôvodné) takže zarábajú ďalej
  • Bez obnovy – v deň splatnosti sú vklad aj úroky prevedené na bežný účet

Zhrnutie

Produkt ZUNO vklad
Minimálny vklad 1 €, 1 CZK, 1 USD, 1 GBP
Viazanosť 1 mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov, 1 rok, 2 roky alebo 3 roky
Meny v ktorých je možné viesť TV EUR, CZK, USD, GBP
Nutnosť viesť v banke bežný účet áno
Možnosť kedykoľvek vkladať finančné prostriedky nie
Možnosť kedykoľvek vyberať finančné prostriedky áno
Pripisovanie úrokov na konci viazanosti
Možnosť automatickej obnovy vkladu áno
Poplatky
Poplatok za zriadenie 0,00 €
Mesačný poplatok za vedenie 0,00 €
Zrušenie 0,00 €
Poplatok za predčasný výber pred termínom viazanosti všetky úroky odo dňa vloženia finančných prostriedkov do dňa zrušenia

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia